Az önce Cep telefonum çaldı. Arayan TTnet’ti. ADSL hattı benim adıma değil. Ancak müşteri için hazırlanmış yönetim panellerinden kendi adımı, soyadımı, telefon numaramı vererek asıl kullanıcının ben olduğumu tanımlamıştım. Bu nedenle de benim telefon numaramı çevirdiler, ancak benim değil asıl hat sahibinin ismini telafuz ettiler. Telefon numaramı okuyup adımı okuyamamalarını gözardı ettim. “Kendisi değilim ama benimle görüşebilirsiniz.” dedim.

“Öncelikle hizmet kalitesi blabla kayıt edilmektedir. Sizi bir kampanyamızı tanıtmak için aradım. 2 Mbit müşterimizsiniz ancak 24 ay…” derken sözünü kestim. “Eğer 8Mbit’e kadar olan tarifeyi söylecekseniz istemiyorum” dedim. (bu tarife ucuza 8Mbit veriyor ancak 15gb dowload’dan sonra hız 512Kbps’ye düşüyor) Kadın biraz afalladı. Daha önce de aynı kampanyayı tanıtmak için birkaç kez aradıklarından (her seferinde kibarca hayır dedim) bu defa dayanamayıp tepki gösterdim.

“Yalnız şunu söylemek isterim, aradığınız müşterileri doğru seçmelisiniz.” dedim. “Ben aktif olarak download yapmadığım halde aylık 30gb’lik bir kullanımım var.” Bu defa sözümü o kesip, önemli bir şey değilmiş gibi 15gb’den sonra sadece hızın 512Kbps’ye düştüğünü söyledi. “Ayrıca ben bir Tivibu kullanıcısıyım. Caiz tabiri ile Tivibu hayvan gibi veri indiriyor. 15gb’yi geçmemesi mümkün değil. 512 ile de Tivibu çalışmaz.” diye ekledim.

“Anlıyorum, istemiyosunuz yaane” diyerek kapattı telefonu…