Gece uyumamış, sabah matkap sesleriyle uyanmış, güne kafam bi’ dünya başlayıp, çalışmaya geç kalmamak için kahvaltı dahi etmeden bilgisayarı açtım. Tam da o anda bir SMS aldım. Garanti‘den geliyor. Bonus Kartıma bağlı olan Sanal Bonus Kartım açılmış. İyi ama benim Bonus kartım yok ki… Herhalde yanlışlık vs. deyip, kafamı toplamaya devam ediyordum ki; bir SMS daha geldi.

Yeni Bonus Kartım yola çıkmış. “Sen çayı koy, ben simit alıp geliyorum” diyor. Bu defa “var” dedim “bu işte bir hinlik. Bayram değil, seyran değil. Bankam beni neden öpsün?” Garanti İnternet Şubesinden, hesaplarımı kontrol ettim. Gerçekten de bir adet Bonus, bir adet de Bonus Sanal Kartım varmış.

Bonus kartımın limiti de 2500 lira. ATM kartımdan kazandığım 10 liralık Bonusu da yeni kredi kartıma aktarabilecekmişim. Ama bu aktarımın garantisi yokmuş. Şimdi, kısa ve öz olduğunu düşündüğüm bir cümleyle yazımı bitireceğim.

Be hey Garanti! Sen hiç hesabımda 2500 lira gördün mü de, bana sormadan 2500 lira limitli kart çıkarıyorsun?

Düzenleme: Aynı gün akşamı kartımı iptal ettirdim. Hiç itiraz etmediler, ikna etmeye uğraşmadılar. Bu açıdan kolay oldu. Ancak bunu başarana kadar otuzbeş milyon tuşa bastım.