Aslında önce giriş için güzel bir kaç cümle sıralamak lazım ama, böyle bir konuya da nasıl gireceğimi bilemedim. Bu yüzden direkt olarak mevzuya dalacağım. Mesela son bir kaç aydır okuduğum iki kitap var. Birini okumaya başlıyorum, yarım bırakıyorum. Diğerine başlıyorum. Sonra ilk kitaba dönünce unutmuş oluyorum. Yeniden başlayıp bırakıyorum. Bilmiyorum bu iki kitap bitecek mi? İşin garibi ise her iki kitabı da gerçekten beğendim. Yani tamamını okumadığım halde beni saran bir şeyler oldu. Ama nafile.. Kitaplar da şunlar: Olasılıksız, Verona Toprağı..

Resme merak saldım mesela.. Düz çizgi çizmeyi beceremeyen adamım ben. Teknik olarak oldukça hatalı da olsa, çok acayip şeyler çizdim. Beğenmedim ama beğendirdim de hani. Nasıl bir heves ya, öğrenmeliyim bu işi.. Kitap falan da aldım. Okumadım. Bırak onu, çizemiyorum ya hiçbir şey. Yarım yarım bıraktığım bir kaç karalamam oldu anca…

Mızıka aldım bir de kendime. Çok meraklıyım aslında müziğe. Tüm tekniğiyle hani. Popüler kültür hikaye de.. Mızıkayı iki üfledim, bıraktım. Nasıl bi hayvanım ben ya. Hayır, gücendi de resmen alet.. Nasıl bakıyor bilemezsiniz..

En son da işte bu siteyi açtım. Zaten HBS‘de yazamıyordum. O duygusal potansiyelim tükenmiş. Bari daha kişisel bir şeyler yapayım dedim. Tam günlük gibi. Biraz da deli saçması. Hem de not defterim olur dedim. Fakat yazmıyorum işte. Oysa anlatacaklarım da yok değil. Fakat sürekli yeni bloglar tanıtıyorum burada..

Aslında hayırlı bir işe de vesile oldum sanki. Başkalarını da blog yazarlığına özendirdim.

Bakın mesela benim için özel bir dost olan Pingo, SanalCafe’de paylaştığı “yazmak istedim” serisini kendi sitesinde sürdürüyor. Gerçi o özenmediğini savunuyor ama pek de önemi yok. Cillop gibi yazıyor işte adam www.yazmakistedim.com ‘da.

Bir de durmadan beni dinleyen, çok şeyimi paylaştığım süper ablam blog açtı. O işte tamamen özendi:P Her neyse, onun da sitesi şöyle: www.bloglandim.com

Sevgiyle kalın efendim..