3 gün sonra malum, yeni yılı kutlayacağız. Pek çoğunuz gibi ben de bu geceyi eğlenceye ayıracağım ve beklentilerim eğlenmek üzerine kurulu. Evde, anne ve kardeş ile neredeyse yalnız geçecek bir yılbaşı ve yılbaşı sofrasını şenlendirecek, türlü meze ve şarküteti ürününü boynu bükük bırakmayacak ve geceyi çekilir kılacak en önemli şey de kesinlikle alkoldür.

Ben de yılbaşına henüz 2 hafta kala bir şişe şarap alarak hazırlıklara başladım. Hemen ertesi günü ise yabancı bir numara cep telefonumdan aradı. Adımı kullanarak Binboa‘dan bir yeni yıl paketi gönderecekleri belirtip adresimi istediler.

İlk an gelecek ufak bir şişe Binboa‘yı belki ufak bir promosyon ürününü düşündüm. Aradan geçen zamanla ise umudumu yitirdiğimi dürüstçe söyleyebilirim. Hem ufak bir şişe konusunda hem de umudumu yitirmekle hata etmişim.

Biraz evvel çalan kapıyı annem açtı. Daire 1’e geldiklerini söylediler. Annem “aşağıda” dedi, onlar yukarı çıktı. Oysa beni arıyorlardı!.. Annem de peşlerine yukarı çıkıp, giriş katında buluştular. Üzerinde adımın yazdığı pakedi (aşağıda fotoğraflar var, tıklayın büyüsün) alıp eve gelen annem elinde Binboa kutusu ile yorumunu yaptı: “İki genç çocuk getirdi, ağızları içki kokuyordu.” Cevapladım: “E başka ne kokacaktı? ((:

Adeta tüm kıymetli eşyaları saklamak için tasarlanmış şık kutuyu açınca Binboa geyikleri karşıladı beni. (kutu artık kardeşimin oldu) Geyiklerin hemen altında 70cl’lik bir Binboa şişesi yatıyordu. Geyiklerin ardından gelen şişe Noel Baba’nın bıraktığı bir hediye gibiydi.

Şişenin yanında bir de Fortune Cookie (dilek kurabiyesi?) vardı. Sağda solda bu kurabiyeleri görüp hep özenirdim. Fakat bunlardan birine ilk kez sahip oldum. Tadı kağıt helvayı anımsatan ama yine de farklı bir lezzeti olan kurabiyeden, 2010’da da eğlenceye çağıran bir mesaj vardı.

Bu arada Binboa’nın yeniyıl için hazırladığı, arkadaşlarınıza çeşitli uyarı mesajları göndererek titretebileceğiniz eğlenceli bir web sitesi var: Yeniyıl Gelmeden Kendine Gel.

Ve işte paketin fotoğrafları…