Hakkımda sayfamda da belirttiğim gibi, ‘webmaster’ statüsü ile PC World dergisinde çalışıyorum. Dergideki işim, sitedeki uygulamaları kodlamak. Kullanıcı ve yönetim arayüzünü geliştirmek, sunucu sorunlarına müdehale etmek vesaire. Ancak ne yazarlığım ne de editörlüğüm var. Gerek siteye, gerekse dergiye tek bir haber girmişliğim dahi yok. Çünkü işim bu değil. (: Künyede de adımın yanında “webmaster” yazıyor.

Buna rağmen site üzerinden eposta adresimi almış bir firma çalışanı ayda 1-2 defa, bazen daha seyrek olmak üzere basın bültenleri gönderiyordu. Aynı bültenler zaten bu konuda yetkililerin de eline ulaştığı için (ki asıl yağmur onlara olan gönderidir) gözardı ediyordum.

Fakat 3 gündür garip bir şekilde en az 2-3 bülten düşüyor eposta kutuma. Farklı isimler, farklı kurumlar ve geneli aracı firma. Aynı sebeplerle gelen epostaları (ısrarcı “okudundu raporu” istemlerine karşın) gözardı ediyorum. Haber girme yetkim yok (teoride yok), “webmaster” olarak anılmışım, eposta adresimi amaç doğrultusunda kısmen de olsa illegal elde etmişsin. Ben de tüm bu basın bültenlerini bir tür spam olarak görmüşüm. Buraya kadar da yine kabul edilir görüyorum. Basın bültenini bir dergi çalışanının eposta adresine gönderiyorsun, eyvallah.

Ama ben, tüm bu yazdıklarımı yoksaysak dahi siteye şu haberleri nasıl girebilirim;

– MARKS & SPENCER ERKEĞİ BU SEZON DA ŞIK VE İDDİALI
– Çocuklar 23 NİSAN’ı Kemer Golf & Country Club’da Kutluyor

Not 1: Tüm bu yazdıklarım tamamen bireysel görüş ve yorumumu içermektedir. Ötesi değildir.
Not 2: Basın bülteni acemisiyim, o yüzden yadırgıyorum tüm bu olanları
Not 3: İçimden geldi, okuyan herkesi öpüyorum. Valla..