acabaAcaba Gazetesi, Mersin Üniversitesi Gazetecilik Bölümü 3. sınıf öğrencilerinin çıkardığı aylık bir gazete. Ekim 2012’de yayın hayatına başlayan gazete henüz çok yeni olmasına karşın, profesyonel bir bilinçle hazırlanıyor ve okunurluğu giderek artıyor. Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Doğukan Gezer, benimle iletişim kurarak bir röportaj yapmak istediklerini söyledi. Ben de hemen kabul edip soruları yanıtlayınca, Doğukan Gezer ve Gencay Olcan imzalı bu röportaj Acaba Gazetesi’nin 3. (Nisan) sayısında yer aldı.

Ropörtajı okumak için buraya tıklayıp, gazetenin 5. sayfasına gidebilirsiniz.
Röportajın pek de okunamaz boyutlu bir kopyası ise tam şurada.

Ayaklı Değil Meraklı Gazete

Ayaklı Değil Meraklı Gazete sloganıyla aylık olarak yayın yapan Acaba Gazetesi, internetten ücretsiz takip edilebildiği gibi, 5000 baskı da ücretsiz dağıtılıyor. Bir anlamda deli işi. Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Doğukan Gezer ve Yazı İşleri Müdürü Ece Mehmetoğlu. Tüm gazeteyi de bu iki öğrenci arkadaş hazırlıyor. Haberlerin büyük bölümünü kendileri hazırlarken, kalanını ise diğer iletişim fakültelerindeki öğrencilerin hazırladığı haberlerle sağlıyorlar.

Gazetenin köşe yazarı kadrosu da geniş ve sağlam:  Tiyatrocu Gülsen Tuncer ve Iraz Yöntem, Haber Türk Haber Spikeri Ömrüm Kara, Yazar Fatma Erdek ve Oğuz Bal, Komedyen Özkan Özgür, Twitter’dan Ayşe Çöpürkaya her ay Acaba Gazetesi okurlarına sesleniyor.

Acaba Gazetesi’ne ulaşabileceğiniz linkler ise şöyle:
Facebook: https://www.facebook.com/acabagazetesi
Blog/Site: http://acabagazetesi.blogspot.com
E-Gazete: http://issuu.com/dogukangezer/docs