hayhuyHayHuy.com, işlerini ilgiyle takip ettiğim Soda Medya’nın yeni icadıdır. Aslında ne kadar yeni desem de, bütün haliyle ortaya yeni kondu. HayHuy.com geçtiğimiz hafta içinde açıldı. Ancak son bir kaç aydır adı sağda solda duyuluyordu.  Ben de son beta günlerinde siteyi önceden mıncıklama fırsatı buldum.  Yazmak için de açılmasını bekledim…

HayHuy Nedir?
HayHuy.com, ardarda Hay’ınızı, Huy’unuzu öğrenmek için çok seçenekli sorular sorar. Sorular bazen ciddi, bazen geyiktir. Seçenekler de sorular kadar enteresan. Fakat tüm soruları da üyeler ekliyor. Siz de ekleyebilirsiniz. Mesela “En sevdiğiniz alkollü içecek?” sorusu ekleyip,  seçenek olarak da bir kaç içki adı, bir de “İçki tüm kötülüklerin anasıdır” yazabilirsiniz. Bir de isterseniz bu sorunun sizin için ne kadar önemli oludğunu 1-10 arası puan vererek belirleyebilirsiniz. Bu puan kafa dengi ölçümünde önem kazanacaktır.

Kafa Dengi mi?
Evet, Kafa Dengi… HayHuy.com, sadece bir soru yanıtlama mekanizması değildir. Sitede diğer HayHuy’cuların profillerini gezebilirsiniz. Her HayHuy’cunun profilinde bir Kafa Dengi ibaresi vardır. Bu ibare cevapladığınız sorunları değerlendirip, kafameter  ile ölçüm yapar. O HayHuy’cu ile ne kadar Kafa Dengi olduğunuzu yazar. Böylece kafa denginiz olan insanlarla arkadaş olabilir, kafa dengi olmadıklarınıza çemkirebilirsiniz. (:

HayHuy’a kimler girmeli?
– Kafa dengi, yeni arkadaşlar arayanlar
– Bir siteye girip, saatlerce içinde kaybolmak isteyenler
– Arkadaşlarını gıdıklamak ya da huylandırmak isteyenler 
– Anket cevaplamayı sevenler
– “X’le arkadaşız ama ne kadar kafa dengiyiz” diye içi içini yiyenler

HayHuy’a kimler girmemeli?
– Eğlenmeye ayıracak 3-5 dakikaları bile olmayanlar
– Browser olarak Google Chrome kullananlar (bu geçicidir)
– Gıdıklanınca Has…r gibi ifadeler kullananlar
– Haysızlar ve Huysuzlar 

Ve sonuç olarak, HayHuy.com açıldı. Çok da eğlenceli oldu. Girin, üye olun ve keyfini çıkarın..